Máte potíže s erekcí?

Kotvičník zemní vám pomůže
zvýšit sexuální výkon a vitalitu.

  • delší a tvrdší erekce
  • zvýšená chuť na sex (libido)
  • zvýšená sexuální výkonnost
  • čistě přírodní produkt ve formě odvaru
  • zvýšení testosteronu a imunity

Kvasinková infekce

07.08. 2012 5726x

Kvasinková infekce je infekční pohlavní onemocnění. Nejčastěji postihuje ženy a to ne nijak zřídka. Téměř 75% žen se s touto nepříjemností alespoň jedenkrát setká. Původcem onemocnění je bakterie Candida albicans, která se běžně v lidském organismu vyskytuje. Dojde-li však z nějakého důvodu k jejímu přemnožení, nastává problém.

Přemnožení bakterií může být způsobeno z mnoha důvodů. Mezi nejčastější patří užívání antibiotik. Ta totiž v těle ničí bakterie zodpovědné za němoc, ale také bakterie pro tělo užitečné – tzv. lactobacillus, které udržují v pochvě přirozené kyselé prostředí. Při užívání antibiotik je proto dobré současně doplňovat probiotika, která tuto přirozenou rovnováhu tělu navrací.

Další příčinou kvasinkové infekce může být oslabená imunita, např. po prodělané nemoci, při nedostatku spánku, při dlouhodobém vystavení stresu, při dlouhodobé léčbě (chemoterapie atd.) nebo např. u pacientů trpících cukrovkou nebo virem HIV. Důvodem může být třeba také hormonální nerovnováha (např. v těhotenství nebo při užívání hormonální antikoncepce).

Ke vzniku kvasinkové infekce může přispět také nedostatek nebo naopak přemíra intimní hygieny, obzvláště používání parfémovaných mýdel. Rizikové je nošení těsného prádla z umělých materiálů, dlouhý pobyt ve vlhkém prostředí, koupání ve znečištěné vodě atd.

Typickým příznakem kvasinkové infekce je svědění pochvy, bílý výtok, bolest a pálení při močení nebo pohlavním styku, bolest břicha, zarudnutí a otok postižených míst.

Kvasinková infekce se šíří pohlavním stykem a je nutné dodat, že onemocnět mohou i muži. U nich se toto onemocnění může projevit zánětem předkožky, otoky a skvrny na penisu, bolestivostí při močení. Tyto příznaky se později mohou rozšířit i na stehna nebo hýždě. Mnohem častěji však u mužů toto onemocnění probíhá bez jakýchkoliv příznaků.

Léčba kvasinkové infekce trvá přibližně týden a spočívá v užívání antimykotik buď lokálně (tzn. ve formě čípků nebo mastí zavedených do pochvy) nebo centrálně tzv. systémovou léčbou (tj. polykáním tablet). Na trhu je k dostání také spousta volně prodejných mastiček a gelů na prvotní léčbu kvasinkové infekce. Důležité je včasné zahájení léčby.

U kvasinkové infekce dochází často k opakovaným recidivám. V takovém případě je potřeba do léčby zapojit i sexuálního partnera, aby se zabránilo vzájemnému přenosu infekce během pohlavního styku. Může se také stát, že kvasinková infekce se usadí jinde v těle. I v tomto případě je nutné nasadit systémovou léčbu (tzn. polykání tablet).

Mezi základní preventivní opatření proti kvasinkové infekci patří omezení počtu sexuálních partnerů, věrnost partnerů a používání kondomu, který může přenosu kvasinkové infekce výrazně zabránit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Prozdravi.cz

Tipy na jiné články