Máte potíže s erekcí?

Kotvičník zemní vám pomůže
zvýšit sexuální výkon a vitalitu.

  • delší a tvrdší erekce
  • zvýšená chuť na sex (libido)
  • zvýšená sexuální výkonnost
  • čistě přírodní produkt ve formě odvaru
  • zvýšení testosteronu a imunity

Sperma a jeho vlastnosti

02.03. 2011 18246x

Sperma (ejakulát) je tekutina, která se dostává z těla muže při orgasmu. Barva semene zdravého muže je bílá až lehce nažloutlá. Pokud má sperma tmavou barvu nebo stopy krve, může se jednat o zánět nadvarlat, případně o nějaké jiné zranění. V takovém případě je nejlepší vyhledat lékaře.

Co se týče objemu ejakulátu, tak ten je závislý na době od poslední ejakulace. V rámci několika málo dnů je objem obvykle od 2 do 6 mililitrů. V případě vyššího objemu ejakulovaného semene se mírně zvyšuje pravděpodobnost úspěšného oplodnění. Naopak menší množství spermatu výrazně ovlivňuje možnost početí. Malý objem spermií má těžší cestu do hlenu děložního hrdla.

Mnoho návštěvníků našich stránek zajímá, kolik je spermií v ejakulátu. Odpověď v tomto případě samozřejmě nemůže být nikterak přesná. Je to velmi individuální. Dá se však říci, že průměrný počet spermií je kolem 20 miliónů v jednom mililitru. V jednom výronu semene se tak dá očekávat 50 až 300 miliónů spermií. Pokud muž trpí nedostatkem spermií, znamená to tzv. oligozoospermii, se kterou souvisí také malá hybnost spermií. V případě malé hybnosti spermií je velice obtížné dosáhnout početí, neboť spermie se k vajíčku nedostanou. Obvyklá hybnost spermií je nad 50% z celého počtu. Dobré zdraví indikuje vysoká hybnost a rychlost spermií. Pokud v ejakulátu nejsou žádné spermie, pak se jedná o jev zvaný azoospermie. Ta může být zapříčiněna selháním varlat, zablokováním vývodných kanálků nebo podvazem chámovodů. Absolutní azoospermie představuje neplodnost.

Ejakulát není tvořen pouze spermiemi. V obsahu nalezneme mnoho minerálních látek jako jsou sodík, hořčík, vápník, zinek. Zajímavostí je, že ejakulát obsahuje stopové množství zlata. Dále sperma obsahuje stovky různých bílkovin, vitamin C, cukry a kreatin.

Ohledně ejakulátu, semene, sperma atd. se traduje řada pověr a mýtů. Je na místě si některé z nich připomenout a uvést na pravou míru. Říká se například, že ejakulát má blahodárný vliv na kvalitu a zdraví kůže. Pověra vznikla díky obsahu zinku v ejakulátu. Ve skutečnosti je však ejakulát zásaditého charakteru, může tak na kůži spíše vyvolat podráždění. Čas od času se také na trhu objeví zázračné pilulky, které dokáží zvýšit objem ejakulátu a počet spermií. Nevěřte tomu. Pravdou je, že objem ejakulátu může zvýšit cvičení na podporu krevního systému a také pravidelný sex.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Prozdravi.cz

Tipy na jiné články