Máte potíže s erekcí?

Kotvičník zemní vám pomůže
zvýšit sexuální výkon a vitalitu.

  • delší a tvrdší erekce
  • zvýšená chuť na sex (libido)
  • zvýšená sexuální výkonnost
  • čistě přírodní produkt ve formě odvaru
  • zvýšení testosteronu a imunity

Problémy s erekcí u dospívajících

18.10. 2010 9800x

Pokud přijde řeč na poruchy erekce a nedostatečné ztopoření, každému se jistě vybaví prošedivělí pánové či důchodci. Pravdou však je, že poruchy erekce nejsou doménou pouze starších mužů. Svoje strasti s tímto problémem zažívají také teenageři a dospívající chlapci.

Málokoho by napadlo, že mladíci v plné síle budou mít takový druh problémů. Zdání však klame. Dospívající chlapci mohou mít problémy se spontánní (samovolnou) erekcí nebo dokonce i s impotencí (nemožnosti erekce).

Pojďme se podívat na oblasti, které ovlivňují zdravý vývoj dospívajících teenagerů.

  • Každý teenager potřebuje vyváženou stravu, která dodá dostatek energie (samozřejmě s minimem tuků, s převahujícími bílkovinami pro zdravý rozvoj těla).
  • K ovládnutí samovolné erekce či k nastolení pevného ztopoření je důležitý i pohyb. Doporučuje se každodenní cvičení o délce alespoň 30 minut, případně hodinová svižná chůze.

Existují dva typy erektilní dysfunkce. Jeden je fyzického, druhý psychického rázu. Například při problémech s krevním oběhem může mít jedinec problém udržet kvalitní erekci, pro niž je nezbytné prokrvení penisu. V rovině psychiky ohrožují erekci výčitky či strach z možného selhání (například z opakovaného selhání při souloži). Mnozí mladí muži se také obávají otěhotnění, proto u nich může dojít k malé či vůbec žádné erekci.

Poruchy erekce obvykle postihují starší muže. Nicméně mohou zasáhnout i do života teenagerů, pokud příliš holdují alkoholu či drogám. Dalším aspektem je vnímání vlastního penisu. Pokud se člověk domnívá, že má malý či nevzhledný úd, pak to může ovlivnit i jeho schopnost erekce. Kuřáci mají podle posledních průzkumů až jeden a půlkrát více problémů s erekcí než nekuřáci.

Erektilní dysfunkce může být zdrojem úzkosti a napětí přerůstající až do deprese. Dospívající jsou díky změnám velmi citliví, proto je důležité svěřit se lékařské péči a problémy hned řešit.

Co se týče spontánní erekce, tak tu mnozí vnímají jako problém a cosi nepatřičného. Přitom je to právě naopak. Je zcela normální, pokud muž má například během spánku či po probuzení silnou erekci. Naopak pokud toto nikdy nezažil, je to první sympton možných problémů. Teenageři mají někdy velmi rychlou erekci, která je způsobenou vysokou citlivostí. Není však důvod se tím znepokojovat. Tato reakce je prostě část dospívání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Prozdravi.cz

Tipy na jiné články