Máte potíže s erekcí?

Kotvičník zemní vám pomůže
zvýšit sexuální výkon a vitalitu.

  • delší a tvrdší erekce
  • zvýšená chuť na sex (libido)
  • zvýšená sexuální výkonnost
  • čistě přírodní produkt ve formě odvaru
  • zvýšení testosteronu a imunity

Příčiny erektilní dysfunkce

03.11. 2010 10543x

Erektilní dysfunkce je dlouhodobá neschopnost dosáhnout či udržet erekci. Za dlouhodobé se v této souvislosti uvažuje doba zhruba půl roku. Poruchy erekce se týkají poměrně vysokého procenta mužů. Téměř každý muž nad 30 let se setkal s některou formou poruch erekce (ať už způsobenou psychikou nebo špatným fyzickým stavem). Určité procento mužů však trápí dlouhodobá erektilní dysfunkce. Pojďme se nyní podívat na její příčiny vzniku.

Důvodů, proč vzniká erektilní dysfunkce, je celá řada. Jelikož je samotná erekce poměrně složitý proces, stačí, aby selhal jeden prvek ve spouštěcím mechanismu a kvalitní erekce se nedostaví.

Erekce vzniká díky prokrvení penisu. Ke kvalitní a dlouhodobé erekci je tedy nutný i kvalitní a zdravý krevní systém. Pokud má muž například nemocné cévy, nedochází k jejich rozšíření a nedojde tak ke kvalitní erekci (vlivem nízkého prokrvení údu). Cévní činnost ovlivňuje řada onemocnení.

V prvé řadě je to cukrovka, která bohužel v mnoha případech vede až k naprosté impotenci. Tedy ke stavu, kdy osoba vůbec není schopná erekce, tím pádem tedy ani soulože. Diabetes vede k zhoršení vlastností cév. Oběhový systém proto nestačí dostatečně prokrvit penis.

Faktorem, který ve vysoké míře ovlivňuje schopnost dosáhnout erekce, je i nadváha. Muži s nadváhou mají vyšší procento problémů s erekcí. Silnější či obézní muži obvykle nedosahují 100% erekce, případně jejich erekce trvá pouze několik minut.

Problémy s erekcí se vyskytují častěji u osob, které trpí vysokým krevním tlakem. Vysoký krevní tlak negativně ovlivňuje schopnost přívodu krve do penisu. To vede k nedostatečné erekci.

Existuje ještě velká skupina nemocí, které ovlivňují erekci či její průběh. Ne vždy je ale problém fyzického rázu. Erekci totiž velmi ovlivňuje i psychikcý stav. Zde hraje roli například strach ze selhání, či z opakovaného selhání. Léčit psychické obtíže není lehké. Je nutné si především promluvit mezi oběma partnery.

Negativní vliv na erekci mají i různé léky. například antidepresiva výrazně snižují vzrušivost. Ikdyž muž dosáhne erekce, není schopen dosáhnout orgasmu, neboť je nervový systém utlumen.

Pokud bysme měli napsat heslovitě čeho by se každý muž měl vyvarovat, pak by v seznamu drželo čelní místo kouření. Právě kouření, společně s alkoholem, je velmi výrazný faktor podílející se na selhání schopnosti erekce. Samozřejmostí je vyhnout se drogám (marihuana, lsd, kokain). Důležitý při léčbě je dostatečný pohyb, zdravá strava a vyrovnaný psychický stav.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Prozdravi.cz

Tipy na jiné články